Instrument w domu

Kiedy podjąć decyzje o zakupie?

pianinoRodzice dzieci rozpoczynających naukę gry na pianinie stają często przed dylematem: czy zainwestować w drogi, profesjonalny instrument dla swojej pociechy, czy raczej pozwolić dziecku początkowo ćwiczyć na tańszym „zamienniku” (np. pianinie, które nie jest w najlepszym  stanie, albo nawet keyboardzie), dopóki  dziecko nie ugruntuje w sobie przekonania, że chce grać.  Dopiero wtedy skłonni są zaangażować się czasowo, logistycznie i finansowo w zdobycie  instrumentu, który będzie dobrze służył przez wiele lat.
Alternatywą dla rozpoczynania nauki gry na przypadkowym instrumencie może być wypożyczenie profesjonalnego instrumentu (akustycznego lub cyfrowego) w odpowiedniej placówce. Pozwala to w komfortowy sposób, we własnym tempie oswoić się z instrumentem, zdobyć podstawy pianistyczne i podjąć decyzję, co do dalszego kształcenia.

W Warszawie miejscem, gdzie można zarówno kupić, jak i wynająć pianina cyfrowe, jest firma Elpiano, która posiada ofertę dobrych instrumentów, atrakcyjne warunki wynajmu oraz służy wsparciem przy wyborze instrumentu na potrzeby konkretnej osoby. Warto zapoznać się z opcją  wynajmu z możliwością wykupienia, która pozwala podjąć decyzję o zakupie po kilku miesiącach obserwacji postępów dziecka.
Możliwość wynajmu instrumentu daje tę korzyść, że dziecko wkracza w świat muzyki bez presji, że musi grać, ponieważ jego rodzina zainwestowała w bardzo drogi instrument. Zamiast tego dojrzewa do odpowiedzialności za swoją decyzję o kontynuowaniu nauki; to dzięki jego zaangażowaniu w grę instrument, początkowo pożyczony, może na stałe zagościć w jego domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fortepian, pianino, Instrument, Muzyka, Nauka gry i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *