Jak efektywnie ćwiczyć na pianinie cz.3

Efektywne ćwiczenie 3

  • Ćwiczymy regularnie. Lepsze efekty daje codzienne granie niż jednorazowa długa sesja między lekcjami gry. Systematyczne ćwiczenie nie obciąża tak mięśni i pozwala szybciej zapamiętać utwór (a tym samym osiągnąć postępy w pracy nad nim).
  • Dbamy, by nasze ćwiczenie nie było forsowne. Na każdym etapie zaawansowania gry pojawiają się inne obciążenia dla rąk i należy przerwać ćwiczenie w przypadku zmęczenia mięśni.
  • Jeśli mamy możliwość, ćwiczymy od czasu do czasu na innych instrumentach strunyniż nasz. Pozwoli to na odkrycie nowych niuansów brzmieniowych w znanych już utworach. Jednocześnie inna klawiatura i mechanizm instrumentu może wskazać nam pewne trudności techniczne, nad którymi powinniśmy popracować.
  • Zapraszamy do posłuchania naszej gry bliskie osoby. Jest bardzo prawdopodobne, że wykonanie utworu w obecności innych ujawni miejsca utworu czy elementy techniki wymagające poprawy. Ponadto jest to trening przed publicznym występem.
  • W miarę możliwości słuchamy dobrych wykonań granych przez nas utworów. To inspiruje i motywuje do dalszej pracy. Możemy skorzystać z płyt CD, radia, telewizji lub internetu, a przede wszystkim -udać się na koncert 🙂
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ćwiczenie na pianinie, Nauka gry i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *